Pôsobenie na človeka

Vlastnosti esenciálnych olejov ďaleko presahujú ich krásnu vôňu. Súživotodarnou podstatou rastliny, chránia ju pred škodlivými vplyvmi prostredia i mikroorganizmov. Dokážu rovnako účinne chrániť aj ľudské telo, keďže vedia preniknúť bunkovou membránou.

Esenciálne oleje sú 50-70 krát efektívnejšie pri ochrane ľudského tela ako samotné rastliny, pretože ich koncentrácia je veľmi vysoká.

Pre koho sú určené esenciálne oleje?

Používať ich môžu:

  1. Dospelí /riedenie podľa potreby/
  2. Deti /nezabudnite riediť podľa odporúčanej tabuľky/
  3. Bábätká /informujte sa, ktoré sú vhodné pre bábätká a dodržujte zásady riedenia/
  4. Tehotné ženy /niektoré oleje nie sú vhodné počas tehotenstva/
  5. Dojčiace matky /niektoré oleje sú nevhodné na použitie počas obdobia dojčenia/
  6. Starí ľudia /nezabudnite riediť podľa odporúčaní/
  7. Zvieratá /informujte sa, ktoré sú vhodné pre zvieratká/

Na získane 1 litra čistého esenciálneho oleja mäty je potrebná až 1 tona rastlinného materiálu, To je dôvod, prečo 1kvapka esenciálneho oleja mäty zodpovedá účinku 28-šálok mätového čaju. Túto koncentráciu môžno dosiahnuť len správnym technologickým postupom extrahovania – parná destilácia pri veľmi názkej teplote a lisovanie za studena.

Pravideľným používaním esenciálnych olejov na mnohých konkrétnych príkladoch je preukázateľne možné podporiť prevenciou.

Čo spraví váš lekár, ked vám diagnostikuje bakteriálnu infekciu? Veľmi pravdepodobne vám predpíše antibiotiká, a to aj niekoľkokrát do roka. Antibiotiká – v predklade “proti životu” však okrem neželaných vyhubia aj bakrérie, ktoré sú nesmierne dôležité a potrebné pre váš imunitný systém. A tie bude potrebné probiotikami organizmu vrátiť. Tento proces niekoľkokrát do roka je mimoriadne zaťažujúci pre pečeň, preto omnoho šetrnejší sppôsob v boji s baktériami predstavuje aplikácia prírodných riešení.

Esenciálne oleje môžu pozdvihovať náladu, upokojiť zmysly, či vyvolať silný emocionálny zážitok. Ich použitie ale presahuje hranicu využitia ich vône. 

Moderné využitie esenciálnych olejov ako mocných pomocníkov fyzického, mentálneho a emočnoho zdravia sa rozširuje spolu s overením ich zdravotných a upokojujúcich účinkov v množstve klinických štúdií. 

Táto webstránka používa cookies.