Podpora detského zdravia s doTERROU

doplnky doterra deti

Každý rodič si želá zdravie svojho dieťaťa a urobil by všetko na svete pre to, aby bolo zdravé. Fakt. Dieťa potrebuje najmä rodinné teplo, teda potrebuje cítiť lásku od svojich blízkych, potrebuje sa cítiť vypočuté, pochopené a my dospelí sa vďaka tomu môžeme učiť trpezlivosti 😆. Pre správny fyzický vývoj je tiež nutná dobre vyvážená strava, pohyb na čerstvom vzduchu, dostatok spánku, menej času za počítačom atď. Fakt.

 
Onedlho sa skončia prázdniny a mnohé maminy sa obávajú návratu ratolestí do kolektívu, chladnejšieho počasia a s ním súvisiacich chorôb. DoTerra ponúka tieto doplnky k strave pre deti na podporu imunity, gastrointestinálneho zdravia a rastu: 
A2Z Chewable – žuvacie cukríky od A po Z
Tento doplnok vnímam ako dobrý základ, pretože pracuje na bunkovej úrovni. Voľné radikály môžu poškodiť bunky a tkanivá v procese oxidačného stresu. Bunky sa môžu brániť pred voľnými radikálmi antioxidantami, ako sú vitamíny A, C a E, ktoré obsahuje práve tento produkt. Okrem tejto externej podpory obsahuje aj polyfenoly – tie napomáhajú produkovať a recyklovať antioxidanty, ktoré telo samo vyrobilo. Tiež podporuje imunitu a dlhú životnosť buniek, obsahuje vitamíny a minerály potrebné ako doplnok stravy pre deti a dospelých.
 
Užívanie: Deti od 4 rokov užívajú 2 tablety denne s jedlom, dospelí max.3 tablety denne s jedlom.
 
IQ Mega – omega-3 mastné kyseliny
Esenciálne mastné kyseliny sú dôležité pre funkciu mozgu, zdravie kĺbov, rast buniek, imunitu, kardiovaskulárnu podporu. Niektoré mastné kyseliny si telo vie vytvoriť samo, ale nasýtené mastné kyseliny musíme prijímať v strave. Podľa výskumov by mal byť pomer omega-6 a omega-3 mastných kyselín 1:1. V skutočnosti je tento pomer 15:1, a to najmä kvôli zvýšenému príjmu mastných vyprážaných jedál v strave. Štúdie dokonca poukazujú na zvýšenú pravdepodobnosť vzniku duševných chorôb pri konzumácii menšieho množstva omega-3 mastných kyselín. Príjem omega-3 mastných kyselín je pre deti kľúčový. Navyše je tento rybí olej zbavený rybacej príchute a namiesto toho cítite pomarančový esenciálny olej čistej terapeutickej triedy.
 
Užívanie: 1 čajová lyžička denne, po otvorení treba skonzumovať do 100 dní a uchovávať v chladničke.
 
Pb Assist Jr. – probiotiká
Obsahuje 5 biliónov živých buniek zo 6 kmeňov probiotických organizmov a tiež prebiotiká. Vďaka svojej jahôdkovo-melónovej príchuti si ich deti zamilujú a budú ich chcieť každý deň (rovnako ako naše😉). Tým, že podporujú rovnováhu mikroflóry v čreve, prispievajú k lepšej imunite, keďže 70% imunity sa ukrýva v našich črevách. V našom čreve máme dobré a zlé baktérie a je optimálne, aby dobrých bolo viac ako zlých. Z jedál môžeme detičky naučiť jesť kyslú kapustu, jogurt či kefír. Toto všetko prispeje k lepšiemu tráveniu a imunitnej odozve.
 
Užívanie: jedno vrecúško denne – deti milujú nasypať si ho ako šumienku do úst alebo im prášok primiešame do jogurtu alebo smoothie, pozor, nie do horúceho nápoja.
 
Nebolo to tak dávno, čo som pravidelne stála v lekárni pri výklade a videla poličky prehýbajúce sa pod detskými vitamínmi a výživovými doplnkami od výmyslu sveta – a nevedela som si vybrať. Chcela som pre naše deti to najlepšie! Hlavne som nevedela, či vôbec tie multivitamíny treba. Väčšina pediatrov vám povie, že potrebné nie sú, ak sa dieťa javí ako zdravé a vyvíja sa normálne. Základom je však zdravá a pestrá strava, s čím majú niektoré deti problém – buď sú vyberavé alebo málo jedia, majú intolerancie a podobne (ak vaše dieťatko nerastie primerane, poraďte sa s pediatrom).
Teraz už neváham, nestojím v rade v lekárni, pretože viem, že pre ne aj vďaka doTerre robím maximum 😊 ak to chcete tak aj vy, chcete sa poradiť a získať 25% zľavu, napíšte nám!
 
 

Táto webstránka používa cookies.