O nás

Skupinu Dotyky prírody sprevádzajú svetom esenciálnych olejov dve maminy -Maťa a Evka, ktoré  sa snažia žiť v súlade s prírodou. Nie je to len o používaní esenciálnych olejov, je to celkový životný štýl našich rodín zahr’ňajúci proaktívnu starostlivosť. 
 
S láskou sprevádzame naše deti a sme ich vzorom v starostlivosti o seba. K našej dennej rutine patrí pohyb, správne stravovanie, oddych, zníženie našich domácností syntetickými látkami a nakoniec i láska k planéte, na ktorej žijeme. 
Tak ako hovoria naše deti – “žime tak,aby sa planéta ZEM usmievala”.

Evka

Od malička som okrem hudby inklinovala k zdravotníckym témam. Fascinovalo ma ľudské telo, neskôr aj jeho prepojenie s emočným telom a hoci som sa rozhodla pre štúdium ekonómie a manažmentu, vždy ma život posúval k spoznávaniu alternatívnych riešení zdravotných výziev. Po vysokej škole som žila 8 rokov v Londýne, kde som pracovala v medicínskom centre a opatrovateľskom dome pre seniorov. Máme dve deti, vďaka ktorým spoznávame samých seba a odhaľujem zákutia aromaterapie a komplexného prístupu k zdraviu a rodičovstvu. Energiou ma nabíja rodina, hra na klavíri a cestovanie.
 
Odjakživa som milovala a používala rôzne vône, vonné tyčinky a aromalampy, ale naše skutočne čisté éterické oleje doTERRA som začala používať oveľa neskôr – keď mala dcérka 6 mesiacov a syn 5 rokov. Samozrejme som hneď pochopila, že aromalampa nie je difúzer, a skôr môže uškodiť. 🙂 Hoci som v blízkosti malinkej používala olejčeky striedmejšie, neváhala som ich použiť. 
 
Na jeden z prvých silných zážitkov si rada spomínam. Keď sme sa vracali z predĺženého výletu z Prahy a malá nestále plakala, nevedeli sme ju utíšiť – prebalená, nakojená, vykakaná, pomojkaná…a stále plač. Cítila som sa ako najhoršia mama na svete. Vtom mi napadlo vytiahnuť vzorky olejčekov, vybrať malú 2ml fľaštičku levandule, nakvapkať do dlane pár mini kvapiek, zriediť s kokosákom a ponatierať jej chodidlá. Výsledok – do pár minút spinkala a prespala celú cestu. Odvtedy sme mali mnoho zážitkov a wow momentov s olejmi a ja som veľmi vďačná, že doTERRA vstúpila do môjho a nášho života. 🙂

Maťka

Pochádzam z Trnavy, ale momentálne niekoľko rokov žijeme v krásnom prostredí  pod vinicami, v blízkosti lesa. Po každonenných povinnostiach rada vyhľadávam ticho a pokoj práve v spojení s prírodou. Spoločné chvíle s mojou rodinou sú pre mňa najviac..
 
Mojou srdcovkou sa okrem worldjumpingu  stal aj wakesurfing, ku ktorému ma priviedol môj partner a preto časť leta trávime v dunajských vlnách na lodi. Som taký “blázon” do okamihov, ktoré mi pomáhajú spoznať seba. Po aktívnych športoch ma do rovnováhy dostáva jóga, ktorá je pre mňa balzamom na dušu. 
Hľadám čaro v obyčajných maličkostiach, ktoré občas prehliadneme. Neopovrhnem ani dobrou knihou. A najkrajší čas je pre mňa čas s rodinou a priateľmi.
O sile a účinkoch esenciálnych olejov ma presvedčila skúsenosť so synčekom, keď sme u neho ako trojročného riešili zdravotné problémy. Intuícia mi šepkala, že musí byť niečo iné ako lieky, ktoré mu predpisovali lekári, musí byť niečo, čo pomôže, čo nemá vedlajšie nežiadúce účinky a vyrieši príčinu, nie len utlmí prejavy. Esenciálne oleje mi naozaj zmenili život!  V rámci vzdelávaní som spoznala množstvo úžasných, zaujímavých ľudí s podobným postojom k životu ako mám ja a to mi pomohlo byť aktívnejšie zapojená do starostlivosti o zdravie mojej rodiny. Nemôžem si nechať skúsenosti pre seba a rada sa o ne podelím s Vami.

Naša spoločná cesta

Naša spoločná cesta začala naoko náhodným stretnutím na konferencii dõTERRA v Dusseldorfe v roku 2018. Vtedy sme si “padli” do oka a niekto hore to tak zariadil, že sme sa “náhodne” stretávali ďalší rok na rôznych podujatiach, vzdelávaniach ohľadom zdravia, použitia esenciálnych olejov atd. Naše stretnutia boli vždy sprevádzané túžbou stretnúť sa zas a vždy sme sa mali o čom rozprávať. Rodina, deti, vzťahová výchova, ekoživot … spoločné témy, spoločné dlhé rozhovory, nápady a myšlienky.  
A práve na začiatku pandémie jedno naše spoločné stretnutie v lese, v obklopení prírody, nás vyburcovalo k obojstrannej chuti ísť touto voňavou cestou spoločne.
Obe sme vďačné za to, že môžeme robiť to, čo milujeme. 
Vieme, že všade na svete chcú ľudia podobné veci: zdravie, šťastie, pokoj mysle, lásku, hojnosť a slobodu. Našou najväčšou túžbou je, aby ste aj vy získali toto všetko a ešte viac. 
 
Prajeme vám, aby ste spolu s nami ako sprievodcami svetom esenciálych olejov prijali tajomstvá, ktoré sú skryté vo vašom tele, mysli, emóciách a duši.
Všetko, čo robíme, sa zakladá na viere, že naozaj môžeme pozitívne ovplyvniť životy iných.

Ak chceš ísť rýchlo, kráčaj sám. Ak sa chceš dostať ďaleko, kráčaj s niekým.

Naša vízia do budúcnosti

Spomeňte si na dni, keď ešte neexistovali moderné technológie, vďaka ktorým máme celý svet na dosah alebo , lepšie povedané, na kliknutie.
 
Ak by ste napríklad pred 1000 rokmi žili v Austrálii, vašu rodinu by živila len pôda. Na všetky vaše zdravotné problémy by ste užívali čajovník /melaleuca/ , eukalyptus a iné pôvodné rastliny. 
Na Haiti by ste používali vetiver.
Vo Francúzsku by ste všetko riešili levanduľkou. 
V Taliansku citrusmi ako bergamot, či citrón.
Naši predkovia vedeli šikovne využívať to, čo rástlo v blízkom okolí.
 
Moderná doba prináša moderné riešenia. V našom ponímaní je to skutočnosť, že sa mnohí vzdali  vlastnej zodpovednosti za seba, aj za svoje zdravie. 
 
Našim poslaním je meniť životy k lepšiemu… Akokoľvek môžeme prispieť k zlepšeniu zdravia, či k ochrane našej planéty a k ochrane prírodných zdrojov – to je naša cesta. 
 
Vieme, že nič významné neprichádza ľahko a ciele sa nedosahujú zo dňa na deň. Ukázať iným i na základe vlastných skúseností ako žiť v súlade s prírodou, ako rozumne využívať prírodné zdroje s ich udržateľnosťou aj pre ďalšie generácie je pre nás hlavnou cestou. 

Tak ako pri všetkom, aj toto si vyžaduje usilovnosť a oddanosť …
Riadime sa heslom “Čím viac dávate, tým viac dostávate.”

Dávať späť je súčasťou nielen našej filozofie, ale je aj filozofiou spoloťností, ktorých produkty Vám zdieľame a ponúkame.

Poslanie byť silou dobra a meniť životy k lepšiemu je stredobodom toho, čo robíme.
Sme odhodlané budovať DNES lepší svet pre ešte lepší ZAJTRAJŠOK.

Táto webstránka používa cookies.